СПРАВОЧНИЦИ И КАТАЛОЗИ

Съсловни организации

Области и общини

Каталог

НОРМАТИВНА УРЕДБА

Държавен вестник

Български закони

Обществени поръчки

Търгове

Документи и становища

ПОЛЕЗНО ЗА ВСИЧКИ

Финансиране

Студентска информация

Семинари и дискусии

Полезни връзки

А Н К Е Т А
Необходима ли е промяна в подхода по отношение на регионалната политика?

 Да
 Не
 Не мога да преценя


BGtop
Допълващо застрояване
Събев:
Здравейте. Може ли допълнителното застрояване /гаражи/ да бъде разположено пред основното застрояване от страната на улицата? Благодаря!
Отговор от Георги Григоров, федерален секретар на НСФ
Допълващо застрояване може да се извърши, ако е предвидено в ПУП, съгласно чл.41, ал. 1 от ЗУТ. Когато допълващото застрояване не е предвидено в ПУП, то се допуска от главния архитект на общината с виза за проучване и проектиране по чл.140 от ЗУТ, съгласно чл. 41, ал. 2 от същия закон.