СПРАВОЧНИЦИ И КАТАЛОЗИ

Съсловни организации

Области и общини

Каталог

НОРМАТИВНА УРЕДБА

Държавен вестник

Български закони

Обществени поръчки

Търгове

Документи и становища

ПОЛЕЗНО ЗА ВСИЧКИ

Финансиране

Студентска информация

Семинари и дискусии

Полезни връзки

А Н К Е Т А
Необходима ли е промяна в подхода по отношение на регионалната политика?

 Да
 Не
 Не мога да преценя


BGtop
Паметник на културата или не?
Марин:
Бих искал да получа информация, в какъв случай е необходимо писмено съгласие от съседите, във връзка с остъкляване на лоджия към път от първостепенната мрежа, при положение, че над 70% от лоджиите в сградата вече са остъклени (без съответните разрешения за строеж) и фасадата на сградата няма да се променени значително, ако бъде остъклена и тази лоджия.
Също така бих искал да разбера, дали трябва да се иска и разрешение от Паметници на културата, тъй като сградата попада в каре от сгради, което се води паметник на културата, независимо, че самата сграда не е паметник на културата. Междувременно бяхме задължени от общината да измажем и боядисаме сградата, за което също не сме имали разрешение от Паметници на Културата.
Отговор от Георги Григоров, федерален секретар на НСФ
Вашият въпрос се разглежда в чл.147, ал. 1, т.12 от ЗУТ при случай на недвижим паметник на културата.