СПРАВОЧНИЦИ И КАТАЛОЗИ

Съсловни организации

Области и общини

Каталог

НОРМАТИВНА УРЕДБА

Държавен вестник

Български закони

Обществени поръчки

Търгове

Документи и становища

ПОЛЕЗНО ЗА ВСИЧКИ

Финансиране

Студентска информация

Семинари и дискусии

Полезни връзки

А Н К Е Т А
Необходима ли е промяна в подхода по отношение на регионалната политика?

 Да
 Не
 Не мога да преценя


BGtop
Ползване на ограда м/у парцели без разрешение
Асен:
Има ли право съседа да ползва оградата м/у парцелите, без разрешение от съседите, за да си направи за лозето асма от винкели и тръби. Ако отговора е "отрицателен" кой орган трябва да се сезира.
Отговор от Георги Григоров, федерален секретар на НСФ
За ограда до 2,20м. над прилежащия терен не се изисква разрешение на строеж съгласно чл.147, ал.1, т.7 от ЗУТ. Оградата при горните условия се използва само като ограда и изграждането на асма следва да има вашето съгласие. За целта, трябва да се обърнете към общината в районна.