СПРАВОЧНИЦИ И КАТАЛОЗИ

Съсловни организации

Области и общини

Каталог

НОРМАТИВНА УРЕДБА

Държавен вестник

Български закони

Обществени поръчки

Търгове

Документи и становища

ПОЛЕЗНО ЗА ВСИЧКИ

Финансиране

Студентска информация

Семинари и дискусии

Полезни връзки

А Н К Е Т А
Необходима ли е промяна в подхода по отношение на регионалната политика?

 Да
 Не
 Не мога да преценя


BGtop
Преустроен хотел в жилищна сграда
Милена Иванова:
Здравейте, през август 2007 съм купила жилище в сграда, която преди е функционирала като хотел и 2007 е преустроена в жилищна сграда. Констатирала съм нередности в нея, които не отговарят на нормативната уредба. Въпросът ми е: За сграда, която е преустроена важат ли минималните гаранционни срокове-5 год. за инсталациите и 10 год.за конструкцията? Имам ли право да поискам от строителя да оправи нещата, които не функционират?
Отговор от Георги Григоров, федерален секретар на НСФ
Ако сградата е преустроена през 2007 г. в жилищна сграда и за това има всички строителни книжа, съгласно т.36 на параграф 5 от допълнителните разпоредби на ЗУТ и за нея е издадено разрешение за въвеждане в експлоатация по реда на чл. 177 от ЗУТ, тогава важат разпоредбите на Наредба№2 за въвеждане в експлоатация на строежите в България и минимално гаранционните срокове за изпълнение на СМР, съоръжения и строителни обекти (ДВ, бр.72/15.082003, изм. Бр.49/14.06.2005)