СПРАВОЧНИЦИ И КАТАЛОЗИ

Съсловни организации

Области и общини

Каталог

НОРМАТИВНА УРЕДБА

Държавен вестник

Български закони

Обществени поръчки

Търгове

Документи и становища

ПОЛЕЗНО ЗА ВСИЧКИ

Финансиране

Студентска информация

Семинари и дискусии

Полезни връзки

А Н К Е Т А
Необходима ли е промяна в подхода по отношение на регионалната политика?

 Да
 Не
 Не мога да преценя


BGtop
Стара къща
Николова: Моя въпрос е следния: В момента на парцела има стара къща която е над 200 години и от едната страна е граница със съседите. Искаме да бутнем старата къща и да построим нова като я изнесем напред. Възможно ли е да не спазим 3 метра отстояние от нашата страна при положение, че имаме съгласието на съседите и тяхната основна постройка ще бъде на повече от 3 метра от нашата. Ако е възможно кога да приложа съгласието при подаване молба за виза или при искане разрешение за строеж. Благодаря предварително!
Отговор от Георги Григоров, федерален секретар на НСФ
Съгласието на съседите няма стойност, защото визата за проектиране, която се издава от главния архитект на общината представлява копие (извадка) от действащия подробен устройствен план с обхват поземленият имот и съседните му поземлени имоти / чл. 140, ал. 1и 2 от ЗУТ/.