СПРАВОЧНИЦИ И КАТАЛОЗИ

Съсловни организации

Области и общини

Каталог

НОРМАТИВНА УРЕДБА

Държавен вестник

Български закони

Обществени поръчки

Търгове

Документи и становища

ПОЛЕЗНО ЗА ВСИЧКИ

Финансиране

Студентска информация

Семинари и дискусии

Полезни връзки

А Н К Е Т А
Необходима ли е промяна в подхода по отношение на регионалната политика?

 Да
 Не
 Не мога да преценя


BGtop
Свидетелство за търпимост
Ани Енчева:
Купих къща строена 1967г. В момента искам да я укрепа с колони и пояс.Трябва ли свидетелство за търпимост?
Отговор от Георги Григоров, федерален секретар на НСФ
Съгласно Параграф 16 на Предходните разпоредби на ЗУТ, за търпимите строежи следва да има удостоверение за търпимост. Укрепването с колони засяга конструкцията на сградата и на основание чл. 151, ал.1, т.3 от ЗУТ, буква „а” се изисква разрешение за строеж, т.е. следва да се постъпи по общия ред за разрешаване на строителството, описано в чл. 148 на ЗУТ.