СПРАВОЧНИЦИ И КАТАЛОЗИ

Съсловни организации

Области и общини

Каталог

НОРМАТИВНА УРЕДБА

Държавен вестник

Български закони

Обществени поръчки

Търгове

Документи и становища

ПОЛЕЗНО ЗА ВСИЧКИ

Финансиране

Студентска информация

Семинари и дискусии

Полезни връзки

А Н К Е Т А
Необходима ли е промяна в подхода по отношение на регионалната политика?

 Да
 Не
 Не мога да преценя


BGtop
Удостоверение за търпимост
Галина Иванова:
Закупих къща, строена 1920г. За да се съхрани я укрепихме с бетонов пояс и колони. Сега от Общината твърдят, че това се води строителна дейност и не желаят да ни дадат Удостоверение за търпимост. В ЗУТ не мога да намеря как е уреден този въпрос и изисква ли се Удостоверение за търпимост за да продължим реставрацията и евентуална промяна на архитектурния план. Благодаря Ви!
Отговор от Георги Григоров, федерален секретар на НСФ
Вашият случай се разглежда в параграф 16 от Предходни разпоредби на ЗУТ за търпимост  на строежи, изградени до 7-ми април 1987г. Във случая, вие сте извършили реконструкция на строеж по смисъла на т.44 от параграф 5 на допълнителни разпоредби на ЗУТ, а съгласно чл. 151, ал.1,т.3 от този закон за това преустройство се изисква разрешение за строеж, каквото вие не сте поискали.