СПРАВОЧНИЦИ И КАТАЛОЗИ

Съсловни организации

Области и общини

Каталог

НОРМАТИВНА УРЕДБА

Държавен вестник

Български закони

Обществени поръчки

Търгове

Документи и становища

ПОЛЕЗНО ЗА ВСИЧКИ

Финансиране

Студентска информация

Семинари и дискусии

Полезни връзки

А Н К Е Т А
Необходима ли е промяна в подхода по отношение на регионалната политика?

 Да
 Не
 Не мога да преценя


BGtop
Визата за проектиране е различна от идеята ми
Димитър Мавродиев:
Съгласно издадената ми виза за проектиране се разрешава 4 и 5 етажно застрояване. Въпросът ми е: Мога ли да проектирам 5 етажа, но да извърша 2 етажно застрояване?
Отговор от Георги Григоров, федерален секретар на НСФ
В случая се нарушават предвижданията на действащия подробен устройствен план, въз основа на който е издадена визата за проектиране, съгласно чл. 140, ал.2 от ЗУТ. Разрешението за строеж се издава при спазване на изискванията на чл. 152, ал. 1 и 2 от ЗУТ и влязло в сила не подлежи на отмяна- чл. 156, ал. 1 от ЗУТ.